Koolituskalender

3-25.aprill 2024 AUTISMI TARKUSEAMPS LÕUNAPAUSIKS
Aprill on autismi teadlikkuse tõstmise kuu. Ja traditsiooniliselt annab Autismikool nii suure panuse sinna kui vähegi saab. Tule saa teadlikumaks autismist ja autistikest inimestest. Ivica Mägi Austimikool on ainukene ühing Eestis, mis töötab oma programmid välja koostööna autistidega.
Aprillis toome kaheksal korral teieni 45 minutilise tarkuse ampsu.
Tutvu teemadega ja registreeri ühele või kõigile tarkuseampsudele

13 ja 20.aprill “Praktiline autismi koolitus” (2 tundi, 2 laupäeva)
Kahel laupäeval saab ülevaate – mis on autism? Mis teha kui oled saanud ise või oma lapsele autismi diagnoosi? Kas kõik autistid vajavad teraapiat? Kes on tugiisik? Kust leiada omale tugiisik? Ja palju muid küsimusi saavad vastuse.
Rohkem infot ja registreerimine

14 ja 21.märts 2024 “Lapse probleemne käitumine ja emotsioonid”
Koolituse keskpunktiks on lapse emotsionaalse maailma mõistmine ja probleemne käitumine. Vaatleme, mis on erinevad tunded, mis nendega kaasneb ning kuidas neid väljendatakse. Selgitame emotsiooni ja käitumise seost ning põhjuseid. Vaatleme lapse elus olevate inimeste võimalusi lapse emotsionaalse arengu toetamisel. Koolituse käigus on fookuses ka lapse probleemne käitumine ja lahendused probleemsetele olukordadele – selle tagamaad, võimalikud lahendused, võrgustik ja selle koostöö, juhtumisanalüüsid.
Rohkem infot ja koolituse toimumise ajad

11-18.aprill “Autistliku ja ATH lapse mõistmine ning toetamine”
Koolituse keskpunktis on autistliku lapse mõistmine ja toetamine. Arutletakse millised on meetodid kuidas kontakteeruda, suhelda, õpetada ja arendada autistlikku last. Antakse nõu kuidas suhelda teiste laste ja vanematega antud teemadel.
Rohkem infot ja koolituse toimumise ajad

“Tugigrupp koolitus: 10 nõuannet kuidas toetada autistlikku ja ATH last”
Tugigrupp/ koolituse keskpunktis on autistliku ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirega(ATH) lapse mõistmine ja toetamine. Koolituse käigus antakse 10 praktilist nõuannet, mida saab koheselt oma igapäeva elus kasutama hakata.  Meetodid on keskendunud, kuidas kontakteeruda, suhelda, õpetada ja arendada autistlikku ning ATH last.
Rohkem infot ja koolituse toimumise ajad

Koolitus-tugigrupp on 9 päeva kestev programm, mille eesmärk on autistlike ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) laste vanematele:
Tugiprogramm viiakse läbi väikses grupis kasutades praktilisi õppetegevusi, grupitöid, grupinõustamise jm aktiivõppemeetodeid kasutades, kus teoreetiline õpe on kohe põimitud praktilisega, mida saab kergesti kodus kasutama hakata. Iga osaleja saab kaasa õpimapi kausta, mida ta saab hakata ise kokku komplekteerima koolitusel saadud info ja materjalide põhjal.

“Autistlik laps peres”
1.päev – diagnoosi saabumine
2.päev – meetodid, strateegiad, plaanid, kuidas toetada autistliku last
3.päev – autistliku lapse suhted õdede, vendadega, vanematega, vanavanematega jt inimestega enda ümber.

Koolitusprogramm “Tugiisiku baaskoolitus”
Olles läbinud 4 moodulit on inimene valmis alustama tugiisiku tööd. Selle käigus omandab esmased teadmised kogu töö kohta.
Rohkem infot ja koolituse toimumise ajad

Koolitustele registreerimiseks palume ära täita vorm, mille leiab SIIT
Kõigi koolitustega on võimalik tutvuda ka meie Facebooki lehel

Ivica Mägi Autismikool on Töötukassa koolituspartner
NB! Töötukassa kaudu osalemisega peab registreerima 10 tööpäeva enne koolitust!

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis kirjuta autismikool@autismikool.ee