Koolitus-tugiprogramm on 9 päeva kestev programm, mille eesmärk on autistlike ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) laste vanematele:
– pakkuda praktilist ja vaimset tuge,
– õppida autismi ja ATH olemust paremini mõistma
– õppida juurde praktilisi oskusi kuidas parimal viisil oma lapse/laste arengut toetada sh enda ja teiste pereliikmete vaimset tervist hoides,
– kuidas luua toimiv võrgustik: haridusasutustega koostöö, ametiasutustes asjaajamised, tugiisik jt
peresüsteemi tervislik toimimine kui peres kasvab autistlik/ATH laps (õed, vennad, sugulased)

Koolitusele on oodatud osalema:
– autistlike ja ATH diagnoosiga laste vanemad, pereliikmed ja lähedased, kes soovivad
oskuslikumalt toetada oma last/lapsi ja peret väljakutseid pakkuvas eluolukorras
– lahendada teadlikumalt keerulisi olukordi
– pakkuda igakülgset parimat tuge oma lapse/laste arengule, samas teadlikult hoida ka oma “tass täis”

Koolitajad:

Koolitus-tugigruppi viivad läbi Autismikooli praktikud, kes on aastaid koolitanud, teevad teraputide tööd ja viivad läbi tugigruppe. Kõik koolitajad on ka ise autistlike/ATH laste vanemad.

IVICA MÄGI

JELENA PETRILÄINEN

SILLE HIIESOO

Tugiprogramm viiakse läbi väikses grupis kasutades praktilisi õppetegevusi, grupitöid, grupinõustamise jm aktiivõppemeetodeid kasutades, kus teoreetiline õpe on kohe põimitud praktilisega, mida saab kergesti kodus kasutama hakata. Iga osaleja saab kaasa õpimapi kausta, mida ta saab hakata ise kokku komplekteerima koolitusel saadud info ja materjalide põhjal.

Info:
– Ajakava: 16:30 kogunemine; 16:45 – 20:00 koolitus (sisaldab 15min pausi)
– Koolitus toimub Autismikooli keskuses Meistri 22, Tallinn
– Kontaktkoolituse toimumise kuupäevad on teisipäeviti: 07.nov; 14.nov; 21.nov; 28.nov; 05.dets; 12.dets; 09.jaanuar; 16.jaanuar ja 23.jaanuar.

Koolituse läbinud osaleja:

– on teadlik autismi ja ATH olemusest ning oskab oma lapse eripärasid märgata ja last toetada
– oskab hoida nii enda vaimset tervist kui kõikide pereliikmete sh autistliku/ATH lapse, õdede ning vendade omi
– teab meetodeid kuidas õpetada autistlikule/ath lapsele sotsiaalseid oskuseid, enesejuhtimist
– on teadlik võrgustikutööst, sinna kuuluvatest osapooltest ja nendega koostööst (tugiisik, haridusasutus, KOV, teraapiad jt)

Kuni 1.september  2023 EARLY BIRD HIND – 585 eur (65eur/päev)
2.september kuni 31.oktoober SOODUSHIND – 799 eur (88,8eur/päev)
alates 1.november TAVAHIND – 1170 eur (130eur/päev)
Osalustasu on võimalik maksta osadena.