Veebitugigrupp

Veebitugigrupp toimub kell 18:00-20:00 (2h ilma pausita). Veebi keskkonnad on Google Meet.

Toimumise kuupäevad 2024 aasta: 11.jaanuar, 8.veebruar, 14.märts, 11.aprill, 9.mai, 13.juuni, 11.juuli, 8.august, 12.september, 10.oktoober, 14.november, 12.detsember

Teemad:
“ATH ja autismi olemus, elu autistina ja ATH-na”
“Võrgustlik – tugiisik, kool, pere, teraapia”
“Probleemne käitumine (sh agressiivsus, emotsioonid ja ärevus)”
“Sotsiaalsete oskuste õpe (sh suhtlemise mured, impulsiivsus, eneseregulatsioon)”
“Pere ja peresisesed suhted (õed, vennad, sugulased)”
“Kuidas ise “ellu jääda”?”
“Piirid ja raamid, nende olulisus ATH lapse elus”
“Sõltuvused (sh ekraani sõltuvus)”
“ATH erinevas vanuses (väikelaps, teismeline)”

Osaleja tasu: 10eur/kord

Tugigruppi registreerumiseks kirjuta autismikool@autismikool.ee

TUGIGRUPP
ATH LASTE VANEMATELE

Tugigruppi rahastab Autismikooli Heategevusfond

Tugigrupp toimub kell 18:00-20:00 (2h ilma pausita).

Toimumise kuupäevad 2024 aasta: 27.03 eesti keeles ja 28.03 vene keeles; 24.04 vene keeles ja 25.04 eesti keeles; 22.05 vene keeles ja 23.05 eesti keeles; 11.06 vene keeles ja 12.06 eesti keeles.

Teemad:
27.03 ja 28.03 on teema – «Teiste kriitika lapse ja meie kui vanemate suhtes» «Критика окружающих в адрес ребёнка и нас как родителей»

Veel näidis teemasid:
“ATH ja autismi olemus, elu autistina ja ATH-na”
“Võrgustlik – tugiisik, kool, pere, teraapia”
“Probleemne käitumine (sh agressiivsus, emotsioonid ja ärevus)”
“Pere ja peresisesed suhted (õed, vennad, sugulased)”
“Kuidas ise “ellu jääda”?”
“Piirid ja raamid, nende olulisus ATH lapse elus”
“Sõltuvused (sh ekraani sõltuvus)”
“ATH erinevas vanuses (väikelaps, teismeline)”

Osaleja tasu: TASUTA

Tugigruppi registreerumiseks kirjuta autismikool@autismikool.ee

Tugigruppide programm on loodud Ivica Mägi poolt ning seda pole lubatud kasutada ilma tema nõusolekuta!

TUGIGRUPPI JUHIVAD

Eesti keelset gruppi juhib Ivica Mägi, kes on Autismikooli looja ja asutaja ning kirjutab enda kohta alljärgnevalt:
“Olen tegelenud autismi ja ATH valdkonna uurimise, arendamise ning toetamisega üle 15 aasta, asutajaliikmeks olnud Põhja-Eesti Autismi Liidule ja Autismikoolile. Olen abielus ja kahe poja ema, kellest noorim on autistlik noormees. Ma olen väga õppimise ja jagamise usku. Sellest sai ka alguse minu koolitamiste ja teiste inimeste toetamise teekond. Akadeemiline haridus on mul Sotsiaalteaduste magistrikraad, hulganisti erinavat täiend- ning kogemusõpet pereteraapia, holistilise teraapia, psühholoogia, kogemusnõustamise, erivajadustega laste ja inimeste toetamise, hariduse juhtimise vallas Eestis ja välisriikides. Ma armastan oma tööd väga ja tegutsen pühendunult selle nimel, et Eestis oleks ATH/autistlikel lastel, peredel ja nendega töötavatel pedagoogidel, spetsialistidel igakülgne toetus ja abi olemas nii sotsiaal- kui haridussfääris. Autistlike ja ATH laste mõistmise, kaasamise ja toetamise teemadel koolitan ja nõustan peresid, pedagooge, meditsiini- ja lastekaitsetöötajaid, teen koostööd ministeeriumite, haiglate, ülikoolide, üldhariduskoolide, lasteaedade, omavalitsuste ja paljude muude organisatsioonidega. “

Eesti keelset gruppi juhib Sille Hiiesoo, kes on Autismikoolis kaaskoolitaja ja täiskasvanute nõustaja alljärgnevalt:
Olen Sille ja olen kolme lapse ema. Ivica Mägi Autismikooliga olen olnud seotud juba palju aastaid, kuna ka endal kasvab peres 11 aastane autistlik poeg. Need elukogemused on andnud mulle juurde palju mõistmist ja hoolimist eriliste inimeste suhtes.
Olen läbinud põhjaliku koolitaja õppe ning praktika Ivica Mägi poolt. Koolitan autismi ja ATH laste toetamise baaskoolitusprogramme ning tugiisikute baaskoolitusi Kaaskoolitajana saan jagada oma teadmisi ja aidata kõigil paremini aru saada autismist, autistidest ning nende käitumisest.

Vene keelset gruppi juhib Jelena Petriläinen, kes on Autismikooli kauaaegne koolitaja ja nõustaja ning kirjutab enda kohta alljärgnevalt:
“Olen olnud Autismikooli kaaskoolitaja ja nõustaja nüüdseks juba üle 6 aasta. Koolitan autismi ja ATH laste toetamise baaskoolitusprogramme ning tugiisikute baaskoolitusi nii eesti kui vene keeles.
Olen autistliku lapse ema ning viimased 5 aastat ka tugiisik ATH diagnoosiga lapsele.
Mu lemmikraamat on “Tuulest viidud” ja pärit olen suurest Ukraina linnast.
Hariduselt olen lõpetanud magistriõpe Tallinna Tehnika Ülikooli ärikorralduse erialal.”