Koolitus “Autistlik laps peres”

Koolituse eesmärk on toetada lapsevanemaid, kelle perekonda perre on tulnud autismi diagnoos lapsele. Millised võiksid olla soovituslikud sammud, mida oleks vaja teha lapse toetamiseks parimal moel. Koolitus aitab tõsta teadlikkust autistliku lapse mõistmiseks ja toetamiseks. Oluline aspekt on perekonna toimisel toetada ka teisi pereliikmeid lisaks autistlikule lapsele. Arutletakse millised on meetodid, kuidas kontakteeruda, suhelda, õpetada ja arendada autistlikku last. Antakse nõu kuidas suhelda teiste laste ja vanematega antud teemadel.
1.päev – diagnoosi saabumine
2.päev – meetodid, strateegiad, plaanid, kuidas toetada autistliku last
3.päev – autistliku lapse suhted õdede, vendadega, vanematega, vanavanematega jt inimestega enda ümber.

– autistliku ning ATH lapse pereliikmed/ lähedased;
– tugiisikud, kes juba töötavad või soovivad tööle asuda autistliku lapsega;

Koolitus toimub kõigil päevadel kell 10:15-15:30 (selle sees on kaks kohvipausi)

Toimumisekoht:
Koolitus toimub Google Meet keskkonnas, mille link saadetakse vahetult enne koolituse toimumist.

Koolituse pikkus 18 akadeemilist tundi.
Koolituse lõppedes saavad kõik osalejad tunnistused kahe nädala jooksul e-posti teel.

Koolituse õppekava leiab SIIT