Grupinõustamine

GRUPINÕUSTAMINE AUTISTLIKE LASTE VANEMATELE

Grupinõustamine või tugigrupp, ükskõik kuidas me seda nimetame. Mõte selles, et autistlike ja ATH laste vanemad saavad kokku ja toetada juba oma olemasoluga üksteist.
 
Tegemist on tervikliku tugiprogrammiga, kus kohtumised toimuvad 1x kuus veebruar-juuni 2018.
Selleks, et kõik ennast turvaliselt tunneksid ning grupis tekiks toetav sünergia, saab osaleda vaid kogu programmis.
Oleme selliselt teinud tugigruppe üle 5 aasta ja igast grupist on kujunenud omamoodi tore sõpruskond ja jäädakse suhtlema omavahel ka peale tugigruppi.
Loomulikult on oodatud on ka varem nõustamisgruppides osalenud lapsevanemad.


Selleks, et igakordne kohtumine oleks koordineeritum, oleme me kaasanud grupiprotsesse juhtima ja toetama psühholoogid-nõustajad Mihkel ja Ene Velströmi. Autismikooli poolt toetab gruppi Ivica Mägi.
 
Igal kohtumisel on fookuses mõni konkreetsem teema, mis puudutab üldjuhul kõiki eriliste laste vanemaid. Täpsemad teemad paneme paika esimesel kohtumisel vastavalt grupis osalejate vajadustele ja soovidele.
Kasutatakse erinevaid grupinõustamise ja supervisiooni meetodeid eesmärgiga toetada autistliku/ATH lapse vanemat igakülgselt paremini eluga toime tulema. Samuti on oluline grupikaaslaste omavaheline suhtlemine ja kogemustele tuginev info jagamine. Loome turvalise ja avatud õhkkonna, kus kõigil grupiliikmetel on võimalus aktiivselt osaleda.
 
Millal ja kus?
Kohtumiste kuupäevad:
16.02.18 kl 10:00-15:00 Tallinna Puuetega Inimeste Koda (Endla 59, Tallinn)
08.03.18 kl 10:00-15:00 Ivica Mägi Autismikool (Vabaõhumuuseumi tee 1, Tallinn)
05.04.18 kl 10:00-15:00 IM Autismikool
10.05.18 kl 10:00-15:00 IM Autismikool
07.06.18 kl 10:00-15:00 IM Autismikool

 
 Võimalikeks teemadeks pakume (täpsemalt selgub esimesel kohtumisel vastavalt grupiliikmetele soovile ja vajadusele):
 
- Kuidas tagada isiklik areng ja elu erilise lapse vanemana?
 - Kuidas olla toimetulev ja toetav lapsevanem oma erilisele lapsele ja teistele lastele?
 - Kuidas hoida/tervendada/luua paarisuhet erilise lapse vanemana?
 - Kas ma olengi üksi või kes on need inimesed minu perest, võrgustikust, sugulaskonnast, sõpruskonnas minu ümber, kellele toetuda? Ehk võrgustik minu ümber
 - Mis saab minu karjäärist ja tööalasest elust?
 - Kuidas ma üldse sobitun ühiskonda ja ühiskond minuga?

 
Hind:
Osalemise tasu ühele inimesele on kokku 75.- eurot (5 kohtumiskorda). Ühekordselt osaleda seekordses programmis ei saa, kuid maksta võib ka osade kaupa 15.- eurot kuus.
NB! Juhul kui perest osaleb rohkem kui 1 inimene või teil on raskusi osalustasu maksmisega, kuid motivatsioon osaleda on kõrge, siis võtke meiega kindlasti ühendust ja leiame ühiselt toetavaid lahendusi.

Registreerumine ja lisainfo:
Hiljemalt 14.02 või kuni kohtade täitumiseni e-posti aadressile autismikool@autismikool.ee. Kohtade arv on piiratud!

Nõustajate tutvustused:
ENE VELSTRÖM on suhtlemistreener, grupiterapeut (psühhodraama TEP), 18-aastase kogemusega täiskasvanute koolitaja, kogenud grupi- ja individuaalsupervisioonide ning nõustamiste läbiviija
MIHKEL VELSTRÖM on psühholoog, lõpetanud andragoogika kõrvaleriala, psühhodraama grupijuht, viinud kuus aastat läbi täiskasvanute koolitusi, nõustamisi ja supervisioone ning neli aastat tegutsenud autistlike laste tugiisikuna.

IM Autismikooli esindaja - IVICA MÄGI on autismivaldkonna koolitaja, nõustaja ja terpeut ca 10 aastat. Ivica on kahe poja ema, kellest noorem on autistlik laps.