AUTISTLIKU NING AKTIIVSUS- JA TÄHELEPANUHÄIREGA LAPSE TUGIISIKU BAASKOOLITUS - V OSA

K 15. mai 10:00

Meistri Ärikeskus - Meistri 22, Tallinn

Kutusme Teid koolitusele "Autistliku ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirega lapse tugiisiku baaskoolitus - V osa".

Toimumisaeg: 15.-17.mai 2019
Koolitaja: Ivica Mägi ja Marileen Olenko

15-16.mai koolitab Ivica Mägi ja käsitlelb järgmisi teemasid:
Motivatsioon – nii enda motiveerimine keerukas tööolukorras kui ka oskused motiveerida autistlikku last ning teisi inimesi tema ümber; Enesejuhtimine ehk kuidas hoida oma tass täis; Edukas töötamine autistliku lapse võrgustikus – koostöö erinevate osapooltega (kool/lasteaed, lapsevanemad, teised lapsed , terapudid jt). Probleemsete olukordade lahendamine – igaüks võiks kaasa võtta enda tööst erinevad olukorrad ja situatsioonid, mis tekitavad muret või mille puhul tunned, et vajad lisainfot.
17.mai koolitaja: Marileen Olenko
Kohtumisel räägime, milline on lapse aju varane areng ning mida laps terveks arenguks ja kasvamiseks vajab.
- Kindlasti on üheks teemaks lapse areng läbi lähisuhete - kiindumussuhe ja peresuhted.
- Arutame, millised on erinevad arenguaknad ehk millises vanuses on ootuspärane, et teatud oskused on omandatud.
- Vestleme erinevate kõrvalekallete ja puuduste üle - mida teame erinevatest uuringutest erivajadusega lapse aju arengu kohta ning kui suurel määral mõjutab kulgu keskkond, kasvatus, arendustegevus ja lähisuhted.

- autistlike ja ATH lastega töötavad tugiisiku;
- inimesed, kes soovivad asuda tööle autistliku või ATH lapse tugiisikuna.

Registreerimise tähtaeg on 13.mai 2019.

Ajakava (kõigil kolmel päeval):
10:00-15:15 Koolitus (sisse jääb kaks kohvipausi)

Koolituse pikkus on 18 akadeemilist tundi. Koolituse lõppedes saavad kõik osalejad tunnistused e-posti teel kahe nädala jooksul.

Marileen Olenko on kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut