AUTISTLIKU NING AKTIIVSUS- JA TÄHELEPANUHÄIREGA LAPSE TUGIISIKU BAASKOOLITUS - V OSA

K 20. märts 10:00

LAEV – Vabaõhumuuseumitee 1, Tallinn


Ootame Teid koolitusele “Autistliku ning aktiivsus- ja tähelepanuhäirega lapse tugiisiku baaskoolitus – V osa”

Koolitus koosneb kahest eraldiseisvast koolitusest:
20.märts 2019 kell 10:00-15:15 ’’Autism ja agressiivsus - praktilised toimetuleku võimalused"
21-22.märts 2019 kell 10:00-15:15 "Autistliku ja ATH lapse arengukriisid - fookuses on autistliku lapse puberteedieaga seotud probleemid"

Koolitajad: Martin Kallavus, Ivica Mägi

20.märts 2019 ’’Autism ja agressiivsus - praktilised toimetuleku võimalused"
Koolitaja: Martin Kallavus
Teoreetilist poolt agressiivsusega toimetulekust:
- mis on selle tekkepõhjused;
- kuidas on seda võimalik ennetada;
- mis aspektid peavad olema läbimõeldud, puutudes kokku agressiivsusega (ruum, abikutsumise võimalused jne);
- sekkumiste juriidiline pool – eelkõige tugiisikutele mõeldes, kes võivad end veidi ebakindlalt tunda;
- ohud, mida peidab endas füüsiline sekkumine (nii kliendist lähtuvad, kui ka sekkumisest tulenevad).
Praktiline/füüsiline pool:
- tehnikad inimese liigutamiseks/abistamiseks (kuidas teda liikumisel suunata, kuidas tõsta, nii maast, toolilt, diivanilt);
- mõned näpunäited tema riietamisel, kui see probleeme valmistab (saabaste jalgapanek, joped, pluusid jne);
- sekkumine ohtliku käitumise puhul (enda kaitsmine; kliendi autoagressiooni peatamine; kuidas astuda vahele, kui klient ohustab kolmandat osapoolt; jpm.).

Koolituse lõppedes saab iga osaleja ‘’tööriistad’’, mille abil oma töös või elus paremini toime tulla, mõeldes eelkõige kokkupuutele kliendi või inimesega. Koolitus ei ole pakett, mida inimene tuleb tarbima vaid pigem õpituba, kus igaüks saab oma mure tuua esile ning sellele vastuse leida, seepärast on see osaliselt nimetatud ka seminariks.

Verge meetod ei ole võitluskunst, vaid spetsiaalne lähenemine, kuidas toime tulla agressiivsusega, selle erinevates vormides. Tegemist on haridus-, tervishoiu- ning sotsiaalvaldonnale mõeldud lähenemisega, mis aitab toime tulla ka kõige keerulisemates olukordades. Lähenemised on kergesti õpitavad, austavad inimväärikust ning mis kõige tähtsam – ei tekita valu. Need ei ole terapeudilised tehnikad, kuidas kedagi ‘’maha rahustada’’ vaid tehnikad, mis aitavad ohtu maandada ning olukordades turvalisust tagada.Verge meetodi kohta saab rohkem lugeda kodulehelt www.verge.ee.

21-22.märts 2019 "Autistliku ja ATH lapse arengukriisid - fookuses on autistliku lapse puberteedieaga seotud probleemid"
Koolitaja: Ivica Mägi

Osalema on oodatud:
- praktiseerivad autistliku lapse tugiisikud, kes on läbinud eelnevalt koolituse “Autistliku lapse tugiisiku baaskoolituse – I osa” või on läbinud mõne muu autismialase baaskoolituse

Registreerimine:
Osalustasu on kolmel päeval 125 EUR ning kahel päeval 85 EUR ja ühel päeval 55 EUR.
Registreerimise tähtaeg on 16.märts 2019.
Registreerimiseks saada sooviavaldus e-postile autismikool@autismikool.ee koos osaleja nime ning kontaktandmetega.
Registreerimine kinnitataksee-posti teel. Kohtade arv on piiratud!

Toitlustus:
Pauside ajal on ühislaual kohv, tee, küpsised ning kommid.
Ühislauale võib kaasa võtta enda soovil suupisteid.

Ajakava (kõigil kolmel päeval):
10:00-15:15 Koolitus (sh kaks pausi)

Koolituse pikkus on 18 akadeemilist tundi. Koolituse lõppedes saavad kõik osalejad tunnistused e-posti teel kahe nädala jooksul.

Juhul, kui Teil on küsimusi koolituse osas või probleeme registreerimisega, siis võtke meiega julgelt ühendust e-posti teel autismikool@autismikool.ee.

Koolitajad:

Ivica Mägi on Põhja-Eesti Autismi Liidu ning Autismi ja ATH Keskuse üks loojatest ja juhataja ning kahe poja ema, kellest noorim on autistlik laps. Ivica on omandanud magistrikraadi Sotsiaalteadustes, pühendunud autismi ja ATH valdkonna uurimisele ning arendamisele. Lisaks on ta läbinud teemakohaseid täiendkoolitusi Eestis ja välisriikides.Tegutseb selle nimel, et Eestis oleks ATH/autismispektrihäiretega lastel, peredel ja nendega töötavatel pedagoogidel, spetsialistidel igakülgne toetus ja abi olemas nii sotsiaal- kui haridussfääris. Autistlike ja ATH laste mõistmise, kaasamise ja toetamise teemadel koolitab ja nõustab Ivica autismiperesid, pedagooge, lastekaitsetöötajaid, teeb koostööd mitmete koolide, lasteaedade, omavalitsuste ja muude organisatsioonidega.

Martin Kallavus, verge treener, on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse ning töötanud verge koolitajana 6 aastat sotsiaal-, tervishoiu, ning haridusvaldkonnas. Tugiisikuks erivajadusega noorele ning spetsialiseerub oma töös eelkõige just üksikjuhtumiste lahendamisele, mis nõuavad erilisi sekkumisi ning keerukamaid lahendusi. Nõustanud haiglaid, lasteaedu, autsimiskeskusi, kiirabi ning muid asutusi, kuidas agressiivset käitumist ennetada ning kuidas olukordades sekkuda. Teinud ettekandeid ning osalenud paljudel rahvusvahelistel konverentsidel, agressiivsusest ning sellega toimetulekust.