AUTISTLIKU LAPSE KÕNE TOETAMINE

T 15. oktoober 10:00

Meistri Ärikeskus - Meistri 22, Tallinn

Kutsume Teid koolitusele "Autistliku lapse kõne arendamine"

Toimumisaeg: 15.oktoober 2019, kell 10:00
Koolitaja: Ly Laane

Koolitusel on fookuses autistliku lapse kõne arengu mõistmine ja toetamine. Käsitletakse kõne ja suhtlemise arengut ning autismi mõju nendele. Vaatleme autistliku lapse enda ja lapse elus olevate inimeste võimalusi lapse kõne arengu toetamisel.

- autistliku lapse pereliikmed/lähedased;
- tugiisikud, kes juba töötavad või soovivad tööle asuda autistliku lapsega;
- koolide pedagoogid ja teised haridustöötajad, kellel on kokkupuuteid või huvi autismivaldkonnaga.

Registreerimise tähtaeg on 10.oktoober 2019.

Lõunat saab süüa samas majas asuvas Cafe Lyoni kohvikus või 22 Famyly Restos.

10:00-11:30 Koolitus
11:30-11:45 Kohvipaus
11:45-13:15 Koolitus
13:15-13:45 Lõunapaus
13:45-15:15 Koolitus

Ly Laane on 2010 aastast Logopeediakliiniku logopeed. Tartu Ülikooli magister logopeedias 1997(kutsetunnistus 066954). Eelnevalt on 16 aastat töökogemust erinevate kõnepuuetega laste, noorte ja täiskavanutega – koolis, lasteaias ja rehabilitatsioonisüsteemis. On töötanud väga erinevas vanuses autismispektri häiretega lastega (lasteaias, koolis, individuaalõppes, rehabilitatsioonisüsteemis), et toetada nende kommunikatsiooni ja kõne arengut. Ly peab oma töös oluliseks seda, et laps tunneks end turvaliselt ja kindlalt ning arvestab lapse individuaalsusega. Tema teosed:
 - 2008 “Kõnearendusmängud”; Autorid: Hille Karu, Ly Laane.
 - 2014 “Mängides rääkima.Eesti keele käänded”; Autorid: Ly Laane ja Riin Naestema