AUTISM JA AGRESSIIVSUS - PRAKTILISED TOIMETULEKU VÕIMALUSED

T 19. märts 10:00

Tallinna Puuetega Inimeste Koda - Endla 59, Tallinn


Kutsume Teid koolitusele ’’Autism ja agressiivsus - praktilised toimetuleku võimalused’’.

Toimumisaeg: 19.märts 2019, kell 10:00-15:15
Koolitaja: Martin Kallavus

Koolitus/seminar sisaldab endas:
Teoreetilist poolt agressiivsusega toimetulekust:
- mis on selle tekkepõhjused;
- kuidas on seda võimalik ennetada;
- mis aspektid peavad olema läbimõeldud, puutudes kokku agressiivsusega (ruum, abikutsumise võimalused jne);
- sekkumiste juriidiline pool – eelkõige tugiisikutele mõeldes, kes võivad end veidi ebakindlalt tunda;
- ohud, mida peidab endas füüsiline sekkumine (nii kliendist lähtuvad, kui ka sekkumisest tulenevad).
Praktiline/füüsiline pool:
- tehnikad inimese liigutamiseks/abistamiseks (kuidas teda liikumisel suunata, kuidas tõsta, nii maast, toolilt, diivanilt);
- mõned näpunäited tema riietamisel, kui see probleeme valmistab (saabaste jalgapanek, joped, pluusid jne);
- sekkumine ohtliku käitumise puhul (enda kaitsmine; kliendi autoagressiooni peatamine; kuidas astuda vahele, kui klient ohustab kolmandat osapoolt; jpm.).

Koolituse lõppedes saab iga osaleja ‘’tööriistad’’, mille abil oma töös või elus paremini toime tulla, mõeldes eelkõige kokkupuutele kliendi või inimesega. Koolitus ei ole pakett, mida inimene tuleb tarbima vaid pigem õpituba, kus igaüks saab oma mure tuua esile ning sellele vastuse leida, seepärast on see osaliselt nimetatud ka seminariks.

Verge meetod ei ole võitluskunst, vaid spetsiaalne lähenemine, kuidas toime tulla agressiivsusega, selle erinevates vormides. Tegemist on haridus-, tervishoiu- ning sotsiaalvaldonnale mõeldud lähenemisega, mis aitab toime tulla ka kõige keerulisemates olukordades. Lähenemised on kergesti õpitavad, austavad inimväärikust ning mis kõige tähtsam – ei tekita valu. Need ei ole terapeudilised tehnikad, kuidas kedagi ‘’maha rahustada’’ vaid tehnikad, mis aitavad ohtu maandada ning olukordades turvalisust tagada.Verge meetodi kohta saab rohkem lugeda kodulehelt www.verge.ee.

Registreerimine:
Osalustasu on 55 EUR
Registreerimise tähtaeg on 17.märts 2019
Registreerimiseks saada sooviavaldus e-postile autismikool@autismikool.ee koos osaleja nime ning kontaktandmetega.
Registreerimine kinnitataksee-posti teel. Kohtade arv on piiratud!

Toitlustus:
Kohvipauside ajal on ühislaual kohv, tee, küpsised ning kommid.
Ühislauale võib kaasa võtta enda soovil suupisteid.

Ajakava:
10:00-16:00 Koolitus (sisse jäävad kohvipausid)

Koolituse pikkus on 6 akadeemilist tundi. Koolituse lõppedes saavad kõik osalejad tunnistused e-posti teel kahe nädala jooksul.

Juhul, kui Teil on küsimusi koolituse osas või probleeme registreerimisega, siis võtke meiega julgelt ühendust e-posti teel autismikool@autismikool.ee.

Koolitaja:
Martin Kallavus, verge treener, on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse ning töötanud verge koolitajana 6 aastat sotsiaal-, tervishoiu, ning haridusvaldkonnas. Tugiisikuks erivajadusega noorele ning spetsialiseerub oma töös eelkõige just üksikjuhtumiste lahendamisele, mis nõuavad erilisi sekkumisi ning keerukamaid lahendusi. Nõustanud haiglaid, lasteaedu, autsimiskeskusi, kiirabi ning muid asutusi, kuidas agressiivset käitumist ennetada ning kuidas olukordades sekkuda. Teinud ettekandeid ning osalenud paljudel rahvusvahelistel konverentsidel, agressiivsusest ning sellega toimetulekust.