Esimesed uuringud


Kui Tartus neuroloogi juures sai käidud pandi kirja aeg aju uuringuteks jaanuarisse (neuroloogil käisime septembris). Kohe leppisime ka Tõnisega kokku, et sinna läheb Jakobiga tema. Kuna mina olin selleks hetkeks 8-kuud rase ja no Jakob... Mina läksin hoopis Marthaga veebruari alguses mandiopile. Seega haiglas käimised jagatud.

Jutt oli, et uuringud kestavad nädal aega. Tehakse uuringuid ja spetsialistid jälgivad Jakobit ning selle põhjal hindavad tema oskuseid, puuduseid. Nädala jooksul peaks hindaja juba lapse eripärasid märkama ja temaga n-ö sõbraks saama.

Enne kui Jakobiga uuringutele läksime olime ise ka väga ärevil, ei teadnud mida oodata. Või noh teadsime enda arust, et on kaks võimalust, kas saame nüüd (autismi) diagnoosi või leitakse ajust midagi "mittetöötavat" see tehakse "korda" ja kõik on hästi. Peab ütlema, et isegi lootsime, et ehk on tõesti ajus midagi "katki" ja ometi ei saa ju meie poeg olla autist.. Ei saa ju ? Meie Jakob! Sellised asjad juhtuvad ainult teiste inimestega mitte meiega.. Meie Jakobiga!!!

Üksikasjalikult sellest, kuidas need uuringud toimusid mina rääkida ei oska. Kuna ma lihtsalt neid ei näinud. Mida ma aga tean öelda, on see et ühele mitte rääkivale lapsele (ja tema vanemale) ei ole see just pidu ja pillerkaar, kui last torgitakse ja kleebitakse ja uinutatakse ja väntsutatakse tema une aegadest hoolimata.

Ning absoluutselt kindlasti ei ole see uuring reaalselt selline nagu ta olema peaks või vähemalt nii nagu meile kirjeldati, et see välja näeb. Reaalselt istus Tõnis Jakobiga 3 päeva mängutoas - kahekesi. Vahepeal käidi ja kutsuti neid erinevatele uuringutele, kus natuke torgiti siit-sealt ja kleebiti pea andureid täis jne. Edasi istus isa jälle lapsega mängutoas. Vahepeal käis lausa keegi last nii 15 minutit "hindamas" .

Proov võeti ka geenitesti tegemiseks (just nii see serveeriti). Selle tulemused saime me tead alles nüüd (sept 2018) järgmisel visiidil. Kõik muud uuringud olid korras, ei epilepsiat, ei mitte midagi. D-vit tase veres madal.

Soovitus võtke d-vit, minge logopeedile ja taotlege puuet rehaplaani ja teenuste kättesaamiseks. Punkt.

Tulge poole aasta pärast tagasi.


Piia